این روزها وب سایت ، تبدیل به کارت ویزیت اشخاص و کسب و کارها شده است. هر روز تعداد کسانی که نیاز به راه اندازی یک وب سایت دارند بیشتر می شود. در این بین دو نیاز اساسی برای ایجاد یک وب سایت اولیه هاست و دامین است. همچنین برای ایرانیان همیشه دو انتخاب هاست های خارجی و هاست های ایرانی مطرح است.

اگر حوصله خواندن این مقاله را ندارید ، لم بدید و ویدیوش رو ببینید : لینک ویدیو این مقاله 

در این راهنما قصد داریم که این تصمیم را برای شما ساده تر و منطقی تر کنیم. بنابراین شما خواهید توانست بعد از مطالعه این راهنما بهترین و به صرفه ترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

هاست خارجی یا ایرانی؟

برای اینکه بتوانیم به این سوال دقیق ترین و معتبرترین پاسخ ممکن را دهیم ، در ابتدا بهتر است که با یکدیگر مقداری جست و جو انجام دهیم. اگر در سال 2020 این مقاله را مطالعه می کنید ، عبارت The best website hosting را در گوگل جست و جو کنید.

بهترین وب هاستینگ ها در سال 2020

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید یا احتمالا خودتان دست به کار شده اید و جست و جو کرده اید ، اولین بخش از نتیجه جست و جوی شما ، دارای نشانه Ad می باشد. بنابراین با این نشانه و نتایج مجاور آن هیچ کاری نداریم. چرا که ما به دنبال اطلاعات معتبر هستیم و نتایج تبلیغاتی مورد نیاز ما نیستند.

کمی پایین تر کارت های گوگل و باکس پرسش و پاسخ نمایش داده می شود:

9 هاست برتر دنیا در سال 2020

اگر نتایج Organic گوگل را مشاهده کنید ، متوجه خواهید شد که در اکثر این نتیجه ها ، سه هاستینگ BlueHost ، HostGator و Hostinger وجود دارند. بنابراین ما به وب سایت های هر سه آن ها مراجعه کردیم و جدول زیر از آن استخراج شد :

مقایسه قیمت هاستینگ های ایرانی و خارجی

نکته های مهم مقایسه هاستینگ های خارجی با یکدیگر 

در این جدول من امکانات نامناسب را در هر پلن با رنگ قرمز تیره (زرشکی یا جیگری) مشخص کرده ام. برای مثال بلو هاست در پلن اول فاقد امکان بکاپ است و برای بکاپ شما بایستی هزینه جداگانه پرداخت کنید. که البته پارتنر آن ها در این زمینه CodeGuard است و درواقع شما هزینه Code Guard را به آن ها می پردازید.

همچنین شما تنها یک ایمیل آدرس برای دامین تان می توانید میزبانی کنید. بنابراین تقریبا این پلن بلو هاست به هیچ دردی نمی خورد! اما چرا بلو هاست آن را قرار داده است؟ چون این جز روش های بازاریابی است. این حس را به مشتری تلقین می کند که بسیار خوب ، پلن ارزان تری هم وجود دارد. اما نیازمندی های من بیش تر از این است. بنابراین منطقی خواهد بود که پلن گران تر را خریداری کنم.

اگر به پلن های ابتدایی Hostgator و Hostinger نیز دقت کنید در آن ها هم قضیه از همین قرار است. پلن اول به هیچ دردی نمی خورد. در Hostgator شما از SSL برخوردار نیستید و دوباره داستان بکاپ وجود دارد. در Hostinger نیز هیچ SLA ای برای Performance بالا ارائه نمی شود. با وجود اینکه از بقیه لحاظ ، امکانات شما نامحدود است. که البته این امکانات نامحدود با حدود 50 یورو هزینه بیش تر امکان پذیر شده اند.

در مورد پلن دوم دوباره Hostgator حرفی برای گفتن ندارد. در واقع Hostgator اگرچه که Performance خوب و قیمت مناسبی دارد ، اما در همه پلن ها یک باگ وجود دارد و آن Backup است. بنابراین اگر نظر من را بخواهید ، من به هیچ عنوان Hostgator را پیشنهاد نمی کنم. هرچند که وب سایت BiTJoO جز Affilate Marketer های هاست گیتور است. تنها در صورتی آن را پشتیبانی می کنم که هزیه برای شما بسیار مهم باشد و در مقابل Solution دیگری برای بکاپ در اختیار داشته باشید.

بنابراین پیشنهاد من به شما پلن سوم Bluehost که به Pro معروف است و پلن دوم یا سوم Hostinger است. در اینجا تنها موضوعی که مطرح خواهد بود بحث قیمت می باشد. درواقع در Hostinger هزینه زیادی نسبت به بلو هاست صرف می کنید. اما پیتزای بیش تری هم می خورید.

چرا هاست ایرانی نخریم؟ 

البته که در ایران هم هاستینگ های خوبی وجود دارند. برای مثال پارس پک یکی از بهترین هاستینگ های ایرانی ، البته شاید نه از نظر Performance بلکه از نظر پاسخگویی و پشتیبانی است. ولی چرا به صرفه نیست؟ برای پاسخ به این سوال به داشبورد پارس پک مراجعه کردم. بعد از انجام تنظیمات سفارشی زیر قیمت 11 میلیون و 430 هزار تومان به ازای هر یک سال به دست آمد.

تنها یک دامنه ، 50 گیگابایت فضا ، 1000 بازدید هم زمان ، پهنای باند 120 هزار گیگابایت و تنها 20 ایمیل ، در صورتی که تمام این موارد در هاستینگ های خارجی با قیمت نه چندان بیش تری ، بدون محدودیت هستند! البته ممکن است بگویید که هاستینگ های ارزان قیمت تری نیز در ایران وجود دارند. برای مثال میزبان فا! کافی ست هشتگ یا نام میزبان فا را در توییتر جست و جو کنید. لیستی از نارضایتی های فراوان را مشاهده خواهید کرد. (برای مثال این توییت و این توییت و این توییت) که مشهور ترین آن ها سرقت ادبی و نحوه رفتار با کارمندان یا همکاران قدیمی است که درباره آن در توییتر عباس صادقی می توانید مطالعه کنید.

اکنون با یک حساب سر انگشتی متوجه می شوید که هزینه یک هاست سه ساله بلوهاست ، بسیار کم تر از هزینه یک هاست سه ساله ایرانی با محدودیت های یکسان خواهد بود.

4
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x