Bitjoo
We all are biTs

Mobile-first indexing best practices 🕷

Mobile-first indexing به این معناست که گوگل تصمیم گرفته است که از این پس نسخه موبایل صفحات وب را برای رتبه بندی ایندکس کند. سابق بر این ، گوگل نسخه دسکتاپ را ملاک ارتباط متن با کلمه مورد جست و جوی کاربر قرار می داد.

از آن جایی که هم اکنون بخش بیش تر و اعظم کاربران ، تنها از نسخه موبایل Google Search استفاده می کنند ، شاید این تصمیم گوگل چندان بی راه هم نباشد. بنابراین گوگل بات ، در ابتدا با استفاده از ابزار Smartphone Agent به سوی صفحات موبایل خواهد خزید. 🕷

mobile-first indexing

اما بهترین اقدامات برای ایجاد سازگاری وب سایت مان با Mobile-first indexing چیست؟

اطمینان حاصل کنید که گوگل بات به نسخه موبایل وب سایت شما دسترسی دارد و می تواند آن را رندر کند 

Meta Robot Tags

به این منظور از تگ های Meta Robots یکسان در نسخه دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. چرا که در صورت استفاده از Meta Robots Tags متفاوت ، به خصوص تگ های noindex و nofollow ربات گوگل را متوقف خواهید کرد و نمی تواند وب سایت شما را آنالیز نماید.

بی رویه Lazy-Load نکنید 

البته اگر ذهن شما Pervert باشد ، ممکن است برداشت بدی از سرتیتر این بخش داشته باشید. ولی منظور من اون نیست 😁. بی رویه Lazy-Load نکردن کنایه از این موضوع است که نمایش محتوای Primary یا اصلی را وابسته به Interaction کاربر نکنید. به این خاطر که Googlebot بسیار سر به زیر است و محتوایی که نیاز به Swiping ، کلیک یا تایپ داشته باشند را بررسی نمی کند. (کاری باهاشون نمی کنه 🙄)

البته روش هایی هم برای اینکه Googlebot را تحریک کنید ، وجود دارد. برای مثال در این راهنما توضیح داده شده است که چگونه محتوای Lazy-Load را متناسب با ربات گوگل در وب سایت قرار دهیم.

این مطلب به تدریج تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.