Bitjoo
We all are biTs

Mobile-first indexing best practices 🕷

Mobile-first indexing به این معناست که گوگل تصمیم گرفته است که از این پس نسخه موبایل صفحات وب را برای رتبه بندی ایندکس کند. سابق بر این ، گوگل نسخه دسکتاپ را ملاک ارتباط متن با کلمه مورد جست و جوی کاربر قرار می داد.

از آن جایی که هم اکنون بخش بیش تر و اعظم کاربران ، تنها از نسخه موبایل Google Search استفاده می کنند ، شاید این تصمیم گوگل چندان بی راه هم نباشد. بنابراین گوگل بات ، در ابتدا با استفاده از ابزار Smartphone Agent به سوی صفحات موبایل خواهد خزید. 🕷

mobile-first indexing

اما بهترین اقدامات برای ایجاد سازگاری وب سایت مان با Mobile-first indexing چیست؟

اطمینان حاصل کنید که گوگل بات به نسخه موبایل وب سایت شما دسترسی دارد و می تواند آن را رندر کند 

Meta Robot Tags

به این منظور از تگ های Meta Robots یکسان در نسخه دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. چرا که در صورت استفاده از Meta Robots Tags متفاوت ، به خصوص تگ های noindex و nofollow ربات گوگل را متوقف خواهید کرد و نمی تواند وب سایت شما را آنالیز نماید.

بی رویه Lazy-Load نکنید 

البته اگر ذهن شما Pervert باشد ، ممکن است برداشت بدی از سرتیتر این بخش داشته باشید. ولی منظور من اون نیست 😁. بی رویه Lazy-Load نکردن کنایه از این موضوع است که نمایش محتوای Primary یا اصلی را وابسته به Interaction کاربر نکنید. به این خاطر که Googlebot بسیار سر به زیر است و محتوایی که نیاز به Swiping ، کلیک یا تایپ داشته باشند را بررسی نمی کند. (کاری باهاشون نمی کنه 🙄)

البته روش هایی هم برای اینکه Googlebot را تحریک کنید ، وجود دارد. برای مثال در این راهنما توضیح داده شده است که چگونه محتوای Lazy-Load را متناسب با ربات گوگل در وب سایت قرار دهیم.

این مطلب به تدریج تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *